Droga św. Jakuba - Via Regia - Małopolska Zachodnia

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Bukowno

Email Drukuj PDF
Bukowno

 

 

Noclegi:

Dom Turysty „TRAMP”,
32-332 Bukowno, ulica Spacerowa 1,
tel/fax : (32) 642 11 04

Etap trasy: Bukowno - Sławków

Trasa na odcinku Bukowno - Bukowno Przymiarki jest bardzo malownicza i przebiega początkowo lewym, a potem prawym brzegiem rzeki Sztoły, wzdłuż jej zakoli i przełomów. (Odcinek ten ze względu na często wąskie ścieżki i duże ilości piasku może być trudny do przebycie dla rowerzystów, którzy mogą zdecydować się na przejazd przez centrum Bukowna ulicą 1 Maja.)  Potem oddalamy się od brzegów rzeki skręcając w prawo by po pewnym czasie dojść do dużego obniżenia, zalesionego wyrobiska dawnej kopalni piasku. Po przekroczeniu wyrobiska wspinamy się na skarpę by następnie leśną dróżką za znakami dotrzeć do drogi asfaltowej w okolicy przystanku kolejowego Bukowno-Przymiarki.

Od tego miejsca (Bukowno Przymiarki)  do samego Sławkowa  przebieg Via Regia jest tożsamy z przebiegiem  pieszego szlaku PTTK w kolorze czarnym.

Za przystankiem kolejowym Bukowno Przymiarki, po ok. 100 m. asfaltowej drogi skręcamy w lewo, początkowo w drogę gruntową prowadzącą do pobliskich domów, a następnie nie dochodząc do nich wchodzimy w drogę leśną. Idąc za znakami dochodzimy do tzw. „Walcowni”, pozostałości XVII-to wiecznego zakładu przemysłowego i jednocześnie przysiółka Sławkowa. Przez most na Białej Przemszy dochodzimy do Starego Miasta z licznymi zabytkami.

 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama